Euroopa Rohelise Pealinna 4 fookusteema Case study

Kontekst

2023. aastal saab Tallinn olema Euroopa Roheline Pealinn. Mida see tiitel täpselt tähendab? Tallinna Strateegiakeskus kuulutas välja avalikus korras hanke, et toota videod, mis just sellele küsimusele vastaksid.

Kliendi vajadused

Hanke dokumendis olid kirjas kliendi jaoks olulised faktorid. // Tempokas // Humoorikas // Informatiivne // Karakteripõhine

Teekond hanke võitmiseni

Hanke võitmiseks oli vaja esitada oma ideekavand, kuidas videod lahendatakse. Ideekavandi esitamise tegi väljakutsuvaks see, et paljud objektid, mida videos sooviti näidata ning teemad, mida sooviti käsitleda ei olnud veel täielikult valmis või olid alles teoreetilises sfääris. Et kindlustada endale hanke võitmist, pakkusin välja erinevad viisid, kuidas lahendada karateripõhisust.
Välja pakutud lahendustest osutus võitjaks esimene. Allpool on veel näiteid sellest, kuidas esitasin kliendile süžeelise lahenduse võimalusi.

Osutatud teenused

Eel-produktsioon 

// Loovidee loomine koostöös kliendiga

// Logistika & transport

// Stsenaariumi visandamine (storyboard)

Produktsioon 

// Produtseerimine

// Filmimine

// Valgustamine

// Helisalvestus

// Režii

Järel-produktsioon

// Montaaž

// Helindamine

Lahendus

Tekstid ja stsenaariumid valmisid kliendiga koostöös. Iga stsenaarium võttis keskmiselt kaks nädalat.

Filmimise faasis oli minu jaoks oluline diferentseerida nelja fookusteemat: nutikas, kestlik, kaasav ja õppiv. See pidi olema kõikide videote eesmärk, et vaatajad teeksid fookusteemadel vahet. Tegime castingu postituse, kus otsisime hea diktsiooniga energilist naisterahvast. Valituks osutus andekas Salme teatri näitleja Kadri Levand.

Videote algusesse lasime teha animatsioonid, mis lähtusid Euroopa Rohelise Pealinna CVI’st ning pidid olema introd, millega tutvustada fookusteemat vaatajele. Esialgne plaan oli näitleja riietus koordineerida vastavalt CVI värvidele kuid see jäi osaliselt täitmata, sest ideekavandis olid värvid pandud paika enne seda kui disainiagentuur jõudis teostada CVI välja töötamise. Seepärast on kaasava fookusteema videos näitleja riietatud kollasesse kuigi fookusteema ise on roosat värvi.
 

Filmimine

Võtteid tehti jooksvalt. Sagedasti esinesid momendid, kus ühe video stsenaariumit alles kirjutati, samal ajal kui teine oli juba filmimises. Erinevatel juhtudel toimus filmimine ametlike ürituste ajal nagu näiteks Päsküla soo taastamise talgud või siis Liikumise näituse avamine Tammsaare pargis. Mõndadel juhtudel on isegi kahe filmimise vahel kaks kuud aega, kus näiteks südasuvine Linnaruumi festival “Tulevik on täna/v” on minimaalsete vahendite ja paari statistiga lavastatud Megapiksli kontori parklas hilissügisel.

Tulemus

Kokkuvõtlikult oli tegu väljakutsuva projektiga, mis vajas pidevat adapteerumist ning kiiret ümber mõtlemist ja planeerimist kõikide meeskonna liikmete poolt. Projekti vältel kasutati nelja operaatorit: Hannes Saard, Ragnar Esken ja Tarvo Tammeoks kuid põhiline operaator kõikidel projektidel oli Megapiksli enda Alex Brjalin. Kõiki Euroopa Rohelise Pealinna fookusteema videoid saab vaadata Tallinn European Green Capital 2023 Youtube kanalilt.

– Romet Põhako, Megapiksel Stuudio loovjuht, videote režissöör, copywriter & ideede autor
×

Videod, mis panevad tegutsema!

"*" indicates required fields