BOLT Case Study

Kontekst

BOLT on vaieldamatult Eesti tuntuim ükssarvik. Digiettevõte osutab teenuseid üle viiekümnes linnas kogu Euroopas aastase käibega 500M eurot. Kes meist ei tunneks sadade tõukerataste seast ära BOLT’i oma?

Kliendi vajadused

Kaks tööandja-turunduse klippi BOLT’i eesliini töötajatele; inimestele, kes teevad tõuksid korda ja neile, kes viivad nad tänavatele.

// Tempokas ja nooruslik

// Narratiivses vormis eesliini töötajate tegelike tööülesannete näitamine

Osutatud teenused

Eel-produktsioon 

// Logistika

// Loovidee viimistlus

// Stsenaariumi visandamine (storyboard)

// Näitlejate valimine (casting)

// Lokatsiooni otsimine (location casting)

Produktsioon 

// Produtseerimine

// Filmimine

// Valgustamine

// Helisalvestus

// Režii

Lahendus

Koostöös BOLT’i värbamis-suuna juhtidega Kadi Poll, Mathis Bogens ning ühtlasi klipi originaalse stsenaristi, Dario Rubioga, suutsime tuvastada, missugused on klipi olulised sõnumid ning kuidas need kõige paremini visuaalselt kohale toimetada. Et muuta klippe põnevamaks, töötasime välja kaks karakterit ning neid ilmestava erineva visuaalse keele. 

Eesliini töötajate töö iseloom on erinevad. Mehaanik töötab koos meeskonnaga terve päeva suures laos. Et seda visuaalses keeles näidata, filmisime teda lähemalt ja naelutasime kaamera statiiviga maa külge. Transportija aga seikleb üksi mööda linna ringi ja otsib kadunud tõukse. Juba päris alguses tekkis seos, et ta on justkui kergliikluse kauboi. Selle ilmestamiseks filmisime transportijat kaugemalt ning operaator hoidis kaamerat käes, andes pildile rohkem naturalistliku tunde.

Filmimine

Võtted kestsid kaks päeva ja toimusid Tallinnas Veerennis ning BOLT laos ja selle vahetus läheduses. Kaader sõitvast tõukerattast filmiti Uuesalus ning BOLT mehaaniku korter leiti Peetrist.

 

7-liikmeline meeskond koosnes valgustajast, valgustaja assistendist, operaatorist, režissöörist, produtsendist, helitehnikust ja grimmist. Viimane oli veel äärmiselt oluline, sest filmimine toimus 30-kraadises kuumuses, mistõttu näitlejad kippusid higistama ja kaamerapildis läikima.

Tulemus

Megapiksel teostas selle projekti raames vaid filmimise ning monteerimine jäi BOLT’ile. Meie protfoolios on mitmeid kliente, kellele oleme pakkunud tulemusi toovaid ja ootusi ületavaid täislahendusi.

BOLT eesliini töötajate värbamise videoid saab vaadata siit:

×

Videod, mis panevad tegutsema!

"*" indicates required fields